Laholm Inoff 23/10

Domare Carina Johansson

JKL EBBE BIR

Vetkl Staffan Bästa veteran BIR VETERAN BIS 3

Herlaufmagle Nat 9/10

Dömare Brigita Kremser SLO

JKL EBBE 1 EXL CK CERT KLBCERT BH 2

CHKL CH OTTO 1 EXL CK KLBCERT KLBCHAMPION BIR

Ballerup INT KBHW-16

Domare  Martha Heine DE 6+4

JKL EBBE 1 VG

CHKL OTTO 1 EXL CK 11BH Cacib BIR Köpenhamnsvinnare

Tågarp Nat SDHK 10/9

Domare Linda Miles IRL 6+5

JKL EBBE EXL CK 1 OPL BH

CHKL OTTO EXL 3

Backamo Nat Minigruppen 28/8

Domare Lisa Molin SE 6+6

JKL EBBE EXL 2

CHKL EXL CK 3 4 BH

Liepzig 21/8 INT German Winner

Domare Irene Hess DE 7+6

JKL EBBE 2 EXL CK

ÖKL OTTO 1 EXL CK CERT BH 2

Domare Crista Klotz 1

VETKL STAFFAN 1 EXL CK BÄSTA VETERAN VET GERMAN WINNER -16 BIR GERMAN WINNER-16

Leipzig 20/8 INT

Domare Gerda Kastk DE 6+5

JKL EBBE 1EXL CK JUGCERT JUG BIM Leipziger Jugsieger

ÖKL OTTO 1EXL CK CERT BH 1 CACIB BIM Leiopziger Sieger

Domare Crista Klotz DE 1

VETkl Staffan 1 Vetcert DEVETCH Bästa Veteran BIR VETERN Leipziger Sieger Leipziger Sieger

Ronneby 13/8 Nat

Domare Hans Almgren SE 4+2

JKL EBBE EXL CK CERT 2:a BH

Chkl OTTO EXL CK 3:a BH

 

Vejen 24/7 Nat

Domare Angel Santon ES

Jkl Ebbe VG

CHKL Otto 1 CK EXL BIR

Tvååker 9/7 Nat

Domare Michael Forte IRLAND 6+5

JUNKL

ËBBE 2 EXL

CHKL

OTTO 2 EXL CK 4 BH

Tvååker 8/7 INT

Domare Will Schrander NL 5+ 3

JUNKL

EBBE 2 VG

Chkl

OTTO 2 EXL CK 3 BH

 

Borås 3/7 Nat

Domare Anci Johansson  2+ 1 Valp 4+ 3

Valpkl

Ebbe  1 HP BIM

ÖKL

Otto EXL CK CERT SEUCH  3 BH

Erfurt 19/6 Int Utställning

Domare Olga Dolejsova CZ 9 king Charles

Valpkl

EBBE 1 BIR Valp (11:e valpbiret)

Öppenkl

OTTO 1 EXL CK CERT 2:a BH

Vetkl

´STAFFAN 1 EXL CK BÄSTA VETERAN BIR Thurinnger Landessieger Veteran

 

Erfurt 18/6 Nat Utställning

Domare Uschi Eisner A 8 King Chales

Valpkl

EBBE 1 BIR Valp (10:e valpbiret)

Öppenkl

OTTO 1 EXL CK CERT BIR

Domare Gunnar Nyman DK

VETKL

Staffan 1 EXL CK CERT BÄSTA VETERAN BIR

 

Hässlholm 21/5 INT Utställning

Domare Johan Juslin SF

Valpkl EBBE ! HP BIR (hans nionde)

ÖKL OTTO 2 EXL CK BH 3

Görlev 14/5 Nat Utställning 2

Domare Martin Baskara Solo Spanien

Valpkl Charlie Bay Prince John Of Achim BIR (Bir nr 8)

Chkl Charlie Bay King Ithaca EXL CK Klubcert BIM

Görlev 14/5 Nat Utställning 1

Domare Branislav Rajic Slovenien

Valpklass Charlie Bay Prince John Of Achim BIR VALP (Bir nr 7)

Öppenkl Charlie Bay King Ithaca EXL CK CERT DANSK CHAMPION BIR

Roskilde 1/5-16 Int Utställning

Domare Birgit Seloy DK 4+3

Valpkl Valpkl 6-9 mån Charlie Bay Prince John Of Achim BIR

ÖKL Ökl Charlie Bay King Ithaca 1 EXL CK R-Cacib BH 2

Moheda 24/4 Inoff

Domare Carina Andersson-Rapp

Valpkl 6-9 mån Charlie Bay Prince John Of Achim BIR & BIS 3

Bis Domare Anette Erlandsson

Ökl Charlie Bay King Ithaca BIR & BIG 4

Vetkl Body Rocks Vincebt Black Shadow Bästa Veteran BIM

 

Varberg 10/4 Valp & Junior

Domare Börje Johansson

Charlie Bay Prince John Of Achim BIR & BIG 3

Slöinge 25/3-16 Inoff

Domare Leif Einarsson

Valpkl Charlie Bay Prince John Of Achim BIR Valp

ÖKL Charlie Bay King Ithaca BIR

Veterankl Body Rocks Vincent Black Shadow Bir Veteran BIS 3 Veteran

Odense 20/3-16 Nat

Utställning 2 Domare Olga Dolejsova Czec 3+3

Baby valp Charlie Bay Prince John Of Achim 1 BIR Valp

ÖKL Charlie Bay King Itahaca 1 EXL CK BIR

Odense 20/3-16 Nat

Utställning 1 Domare Marko Lepasaar Estland 3+3

Baby valp Charlie Bay Prince John Of Achim 1 BIR Valp

ÖKL Charlie Bay King Itahaca 1 EXL