Växjö INT 3/1

Dommare Miroslav Zedir SLO

Öppenklass

KLBJCH EBBE 1 EXL

Chkl

C.I.B SEUCH  DKUCH DECH VDH DEJCH VDH KLBJCH KLBCH KLBV -15 & 16 KBHV-16  Jug Landessieger Thuringen Jug Leipziger Sieger Leipziger Sieger Thuringer Landessiger Rotock Sieger-17 CHARLIE BAY KING ITHACA ” OTTO” 1 exl ck   BH CACIB BIR

Rostock INT 30/9

Dommare Arne Schwarz DE

Mellankl

Ebbe 1 EXL CK CERT BH 2 R- CACIB

CHKL

SEUCH DKUCH DECH VDH DEJCH VDH KLBJCH KLBCH KLBV -15 & 16 KBHV-16  Jug Landessieger Thuringen Jug Leipziger Sieger Leipziger Sieger Thuringer Landessiger Rotock Sieger-17 CHARLIE BAY KING ITHACA ” OTTO” 1 exl ck   BH CACIB BIR ROTOCK SIEGER .17 Klar för Internmationell Champion

Ballerup INT 23/9

Dommare Ricky Lochs- Romans

Mellankl

Ebbe 1 EXL CK BH 3 CERT

Chkl

SEUCH DKUCH DECH VDH DEJCH VDH KLBJCH KLBCH KLBV -15 & 16 KBHV-16  Jug Landessieger Thuringen Jug Leipziger Sieger Leipziger Sieger Thuringer LandessigerCHARLIE BAY KING ITHACA ” OTTO” 5 exl 

Tågarp 10/9 Nat

Dommare Gabrielle Velga Portugal

Unghund EBBE 1 EXL CK BH 2 CERT

CHKL

SEUCH DKUCH DECH VDH DEJCH VDH KLBJCH KLBCH KLBV -15 & 16 KBHV-16  Jug Landessieger Thuringen Jug Leipziger Sieger Leipziger Sieger Thuringer LandessigerCHARLIE BAY KING ITHACA ” OTTO” 2 exl ck  3 BH

Höganäs Nat SSTS Special

SECH DEVDHCH DEVDHVETCH Staffan Vetkl 3 EXL

Bremen 5/8 INT

Domare Gabrielle Runge DE

Mellan KL

KLBJCH EBBE 1 EXL CK CERT BH 1 CACIB BIR

ÖKL

SEUCH DKUCH DEJCH VDH KLBJCH KLBCH KLBV -15 & 16 KBHV-16  Jug Landessieger Thuringen Jug Leipziger Sieger Leipziger Sieger Thuringer LandessigerCHARLIE BAY KING ITHACA ” OTTO” 1 exl ck cert 2 BH  R-Cacib TYSK CHAMPION

 

Tvååker 8/7 NAT

Dommare Hans Almgren SE

Mellankl Ebbe 1 EXL CK CERT 3 BH

CHKL Otto 2 EXL CK 2 BH

Tvååker 7/7 INT

Dommare Benny Blid Von Schwerin SE

Mellankl Ebbe 1 EXL

Chkl Otto 2 EXL CK Cacib 2 BH

Borås 2/7 Nat

Dommare Jens Bruse DE

Mellankl Ebbe 1 EXL CK r-Cert 4 BH

CHKL Otto 2 EXL CK 3 BH

Hässleholm Minigruppen Inoff

Domare Viktoria Möller

Ungh Kl Ebbe 2 HP

CHKL Otto 2 HP BH 2

Erfurt 7/5 INT

Domare Jens Bruse DE

Mellan Kl Ebbe 2 EXL CK R CERT

Open KL Otto 1 EXL CK Cert BH CACIB BIM

Roskile INT 30/4

Domare Rui Olivera Portugal 4+ 3 + 1 valp

Nellankl KLBHCH Charlie Bay Prince John Of Acim 1 EXL

CHKL SEUCH DKUCH DEJCH KLBJCH KLBCH KLBV 15 & 16 KBHV Charlie Bay King Ithaca 1  EXL CK " BH R-Caib

Malmö INT 19/3

Domare Rune Fagerström Finland

Junkl Ebbe 1 EXL

Chkl Otto 3 EXL CK OPL BH

Laholm 11/3

Laholm Inoff Domare Richard Ytterström 1+2

JKL EBBE 1 HP Jun BIR JUN BIG 2

Domare Ylva Fritzdorf

Vetkl STAFFAN 1 HP Bästa veran Vetan BIS 3

 

Hedenstedt 5/3

Hedenstedt Nat utställning 1 Domare Anette Bystrup DK

JKL EBBE 1 EXL CK KLBJCERT CERT Bästa Junior 2:a BH                                            

CHKL OTTO 2 EXL CK 3:a BH

Utställning 2 Domare Frode Jevne NO

JKL EBBE 1 EXL CK KLBJCERT CERT Bästa Junior 2:a BH KLBJCH

CHKL OTTO 2 EXL CK 3:a BH

OTTO mottog KLBV -16 Pris